Dušené hovězí maso s třešněmi

SUROVINY:

750g zadního hovězího maso (může být i kančí, nebo srnčí)
100g špeku
1 cibule
10 zrnek pepře
2 hřebíčky
2 bobkové listy
4 kuličky jalovce (nemusí být)
200ml octa
700ml vody
2 lžíce oleje
sůl

500g třešní
150g cukru
300ml červeného vína
2 lžíce škrobové moučky
2 lžíce studené vody
muškátový oříšek

POSTUP:

Ocet s vodou a kořením svaříme a necháme vychladnout. Maso prošpikujeme slaninou a vložíme do hlubší mísy. Přidáme oloupanou cibuli nakrájenou na půlkolečka. Zalijeme svařeným octem. Mísu zakryjeme pokličkou a necháme v chladničce uležet min 24 hodin. (Já maso nakládám ve čtvrtek odpoledne k sobotnímu obědu). Během této doby maso několikrát obrátíme.

Opláchnuté, vypeckované třešně zasypeme cukrem. Necháme odležet 2-3 hodiny. Potom je zalijeme červeným vínem a dáme na 12 hodin do chladničky. (V pátek připravím třešně.)

Maso vyjmeme z marinády, osušíme a na oleji zprudka ze všech stran opečeme.

Pak maso osolíme, dáme do pekáčku nebo hrnce. K němu přidáme cibuli a koření z marinády a zalijeme 150ml třešňové šťávy s vínem z naložených třešní. Pekáček nebo hrnec přiklopíme a při mírné teplotě v troubě nebo na sporáku maso udusíme do měkka. Občas maso obrátíme. 

Měkké maso vyjmeme a šťávu přecedíme k zbylým třešním. Dáme vařit. Škrobovou moučku rozmícháme ve vodě a přilijeme k třešním. Povaříme minimálně 5 minut. Osolíme a okořeníme nastrouhaným muškátovým oříškem.

Maso podáváme nakrájené na plátky, obložené horkými třešněmi a přilité třešňovou omáčkou. Vhodnou přílohou jsou krupicové noky (recept).

Facebook
Pinterest
Twitter
Email
Telegram
WhatsApp

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Nejnověšjí recepty
DOPORUČUJEME
INSTAGRAM @poctivachut
FACEBOOK