Kombinace jemného pudinku z mandarinkového džusu a nadýchaného tvarohového krému vytváří osvěžující sladkou tečku.
½ l mandarinkového džusu
1–2 lžíce cukru
1 pudinkový prášek (vanilkový nebo citronový)
250 g tvarohu (kostka)
250 ml smetany ke šlehání
2 lžičky moučkového cukru
2–3 mandarinky
Mandarinky oloupeme a jednu nebo dvě nakrájíme na kolečka.
Připravíme si skleničky a podložíme je tak, aby byly v šikmé poloze. Do každé rozdělíme kolečka mandarinek.
Mandarinkový džus zahřejeme. Část si odlijeme a rozmícháme v ní pudinkový prášek. Jakmile se džus začne vařit, přilijeme rozmíchaný pudink a krátce provaříme. Přidáme cukr a promícháme.
Horký pudink rozdělíme do připravených skleniček na mandarinky a necháme vychladnout v šikmé poloze.
Tvaroh vyšleháme se smetanou a moučkovým cukrem do hladkého krému. Přendáme do cukrářského sáčku a nastříkáme na vychlazený pudink. Ozdobíme podle fantazie.
Pohár z mandarinkového džusu chutná nejlépe dobře vychlazený. Pro slavnostnější vzhled můžeme přidat mátu nebo nastrouhanou čokoládu.
Přihlas se k odběru našeho měsíčního newsletteru a získej: 🥘 Nejnovější recepty, které ti nesmí uniknout 💡 Tipy, jak vařit jednodušeji a lépe ✨ Sezónní inspiraci, suroviny a techniky 📚 Shrnutí nejčtenějších článků měsíce
Žádný spam – jen poctivá chuť jednou za měsíc.
Stačí zadat svůj e-mail a je to!
Co mě vedlo k založení mého blogu? – láska k jídlu, vaření, pečení a hlavně mé kamarádky, pro které již přes rok vařím degustační menu, peču dorty a zákusky. Jídlo i vaření je moje vášeň (i když nevím po kom to mám – promiň mami), sbírám recepty, kuchařky jsou mé oblíbené knihy.
© 2017-2026 poctivachut.cz – All rights reserved